Sepetinizde ürün yok
 
 
Ürün Kategorileri
Deri İşleme Tablo
Deri İşleme Tablo
Hızlı Arama
 
 
 
DLRB-D 0003
Ana SayfaDeri İşleme TabloDeri İşleme Tablo
geri dön
 
Büyük görmek için resme tıklayınız
Stok Miktarı : 1 Adet
Fiyatı : 3.000,00 TL KDV Dahil
KDV Dahil Fiyatı : 3.000,00 TL
 
 
Sepete At  
 
 
   

 78 X 94 cm

 SANTA MARTA KARAVEL

 ÖN BİLGİ :

Eser 2013 yılında deri üzerine %100 el emeği ile işlenmiştir. Tamamlanma süresi 25gün/14 saattir. Eserin ortaya çıkması 6 aşamada icra edilir. Deri üzerine kesme, derinleştirme ve yakma işlemleri yapılır. Deri; Vekata diye tabir edilen tabaklanmış sığır derisidir. Kalınlığı 3-4mm dir. Şartlar uygun olduğu sürece asırlar boyu özelliğini kaybetmeden saklanabilir.

ESER HAKKINDA :

 Santa Maria isimli ''Karavel'' Cristoph Coloumb'un dünyayı keşfederken kullandığı gemidir. Deri üzerine 3 boyutlu oalrak işlenmiştir. Perspektif olarak karavel'e ait kesitler yakma tekniği kullanılarak derinlik kazandırılmış ve tek renk boya kullanılmıştır.

Yapımı :

Eser 25gün/14 saatlik bir sürede tamamlanmıştır. İlk aşamada deri önce gerdirilerek terbiye edilir. İkinci aşamada sanatçımız şablonu deri üzerine aktarır. Bu süreçte bütün ayrıntılarına kadar deri üzerine işaretlenir. Üçüncü aşamada hatalar düzeltirli ve işaretlenen yerlerin üzerinde kesme işlemi yapılır. (yazılar hariç ) Dördüncü aşamada kesilen yerler ıslatılıp derinleştirilir ve ıslanan deri kurumaya müteakip verilmiş olan şekli alır. Beşinci aşama yakma evresidir. Yazılar dahl olmak üzere tüm harita üzerindeki bütün kabartılar yakılır. Son aşama boyama aşamasıdır. Tek renk boya 3farklı tonlama kullanılmıştır. Denizler ve karalar arasındaki fark aynı zamanda rüzgar güllerinden merkezkaç oalrak (güneş) şeklinde verilmiş efektler kullanılmıştır. Deri üzerine koruma mayisi atılmış ve kullanıma uygun hale getirilmiştir. Büyük emek verilerek yapılan eser Kürşat Toksoy tarafından deri üzerine işlenmiştir.